Poslankyně Pavlína Nytrová vystoupila v polovině loňského prosince z ČSSD. K odchodu ji vedlo fungování strany, která je podle ní prolezlá politickou korupcí od okresní až po celostátní úroveň. V chatu na serveru TÝDEN.CZ zmínila konkrétní jména a vyjádřila se i ke svému útoku na homosexuály, který se stal v minulosti mediální kauzou.

Bývalá místopředsedkyně okresního výkonného výboru ČSSD ve Frýdku-Místku chce po svém odchodu ze strany nejprve dokončit svůj poslanecký mandát a pak se věnovat podnikání. Ve stranu stále věří, ale v lidi v ní ne. K odchodu ji vedly podivné způsoby a nekalé praktiky, které podle ní v posledních letech bují v sociální demokracii. Konkrétně na okresní úrovni jmenovala obviněného a obžalovaného primátora Michala Pobuckého a náměstka Karla Deutschera. Na kraji vidí jako problematického bývalého hejtmana Miroslava Nováka, který figuruje v závažné korupční kauze „Dědic“. „Pokud jde o poradenské smlouvy, tedy celostátní úroveň, mohu uvést jména Jiří Vzientek a Jakub Kawulok,“ napsala Nytrová.

Politička si stojí za názorem, že pokud nemůže v demokratické straně svobodně říci a obhajovat svůj názor, tak nemůže tuto stranu zastupovat ve volbách. Jako obecné východisko vidí účast lidí ve volbách. „Mám nepříjemný pocit, že společnost upadá, ztrácí prvky demokracie a pomalu se tam vkrádá totalita. Právě proto je velmi nutné chodit k volbám, vyjádřit svůj názor a zbavit se politicky zkorumpovaných lidí, kteří se svého bydla drží zuby nehty,“ píše v odpovědi na dotaz paní Lucie v chatu.

Odkaz na celý článek zde.