V mimořádných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 jsem získala podporu voličů ČSSD, jsem poslankyní a po celou dobu prosazuji a hájím program strany. Ve svém vystoupení v rámci projednávání novely zákona, který by umožnil adopci dětí homosexuály 13. července 2016, jsem hovořila a popisovala možný vývoj společnosti, pokud bychom tyto adopce umožnili. Vycházela jsem v prvé řadě z reálného stavu a zkušeností z jiných zemí na světě. V žádném případě jsem nikoho nechtěla očernit, pošpinit, osočit či urazit, jak je mi to neustále podsouváno médii.

Jsem dlouholetou členkou strany, strany demokratické, kde se nikdo nemusí bát říci svůj názor a snažit se ho obhajovat či prosazovat. Reakce některých mých spolustraníků včetně členů výboru MO ČSSD Frýdek-Místek a OVV ČSSD Frýdek-Místek, svědčí spíše o tom, že v naší straně panují totalitní praktiky, tedy každý, kdo nemá stejný názor jako my, je proti nám a je ho potřeba se zbavit.

Zatímco občané naší republiky mají rozsáhlé možnosti číst články urážející mou osobu, kdy jejich autorům najednou nevadí vulgární, hanlivá a nechutná slova, dostávám denně desítky kladných reakcí, podporujících a povzbudivých emailů, životní příběhy lidí, kteří mají s tím, na co jsem upozorňovala osobní zkušenost a také desítky nabídek pomoci. Po celou dobu se ale nenašel nikdo z řad křiklounů, kteří na mě útočí, kdo by chtěl o této problematice věcně a bez emocí diskutovat.

V řadách sociální demokracie neexistuje jednotný názor na to, zda by měli mít homosexuálové možnost adoptovat děti, proto jsem se svým vystoupením nemohla zpronevěřit programu strany, který hájím v Poslanecké sněmovně. Poslanecký mandát mi dali v roce 2013 voliči, budou to opět voliči v roce 2017 (pokud budu chtít kandidovat), kdo rozhodnou, zda mi jej dají znovu. Svůj mandát budu vykonávat i nadále a naopak vyzývám členy výboru MO ČSSD Frýdek-Místek a OVV ČSSD Frýdek-Místek, další spolustraníky a voliče, neurážejme se, ale pojďme věcně o daném návrhu zákona hovořit, diskutovat, tak jak je to zvykem v každé demokratické straně.

S pozdravem

Ing. Pavlína Nytrová

Poslankyně PČR

20. 07. 2016